Wednesday, 24 July, 2024

single post

  • Home
  • Cradle of Filth na tegorocznej Metalmanii: demoniczny Dani Filth prezentuje nowy materiał
Bez kategorii

Cradle of Filth na tegorocznej Metalmanii: demoniczny Dani Filth prezentuje nowy materiał

Wśród wielu ekscytujących zdarzeń muzycznych, które mają miejsce na tegorocznej Metalmanii, jeden wyjątkowo wyróżnia się na tle innych. Cradle of Filth – legendarny zespół pochodzący z Wielkiej Brytanii, który zdobył ogromne uznanie na scenie metalowej dzięki swojemu mistycznemu, agresywnemu i nieco kontrowersyjnemu obrazowi oraz oryginalnemu brzmieniu – wystąpi na żywo na festiwalu i zaprezentuje swój nowy materiał.

Dani Filth, charyzmatyczny, demoniczny frontmen i założyciel grupy, jest słusznie uważany za jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata muzyki metalowej. Od czasu powstania zespołu w 1991 roku jego członkowie wielokrotnie zmieniali się, ale filozofia muzyczna oraz tekstów utworów pozostała niezmienna. W swoich piosenkach Cradle of Filth eksploruję mroczne i tajemnicze zakątki ludzkiej duszy, a także burzące kontrowersje tematy takie jak satanizm czy okultyzm.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o tym, że twórcy przebojów takich jak „Her Ghost in the Fog”, „Nymphetamine” czy „The Death of Love” pracują nad swoim kolejnym studyjnym krążkiem. Chociaż szczegóły nowej płyty nie są jeszcze znane, możemy spodziewać się, że Cradle of Filth ponownie zaskoczy fanów demonstrując swoje niesamowite możliwości artystyczne oraz wirtuozerię muzyczną.

Warto podkreślić, że już sam fakt obecności Cradle of Filth na tegorocznej Metalmanii to ogromna gratka dla fanów ciężkiego brzmienia. Przez lata grupa zyskiwała też wielu zwolenników w Polsce, więc co tu dużo mówić – jego występ z pewnością przyciągnie tłumy na ten prestiżowy festiwal. Pozostaje jednak pytanie – czy ekipa Dani Filtha zdecyduje się na publiczną prezentację swojego najnowszego dzieła?

Z jednej strony, może się wydawać trudno uwierzyć, że tak znana gwiazda sceny metalowej jak Dani Filth odsłoni nam zawartość nadchodzącej płyty na koncercie Cradle of Filth na Metalmanii. Z drugiej strony jednak – ilość doniesień o nowym materiale w ostatnim czasie jest na tyle duża, że można przypuszczać: być może będziemy mieli szansę usłyszeć kilka utworów jeszcze przed ich oficjalnym wydaniem.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Cradle of Filth pensjonują swoich fanów na premierze, ale robi to równie dobrze jak każdy inny zespół metalowy. Dlatego należy uważać na wszelkie wieści dotyczące Metalmanii 2021, aby jak najszybciej dowiedzieć się, czego możemy spodziewać się po najnowszym koncercie Cradle of Filth!

Czy ta legenda sceny metalowej zaskoczy nas swoim nowym repertuarem? Czy uda nam się usłyszeć jeden, a może kilka utworów z dwunastej płyty zespołu nim trafi ona do sklepów muzycznych na całym świecie? Tego wszystkiego przekonamy się już we wrześniu na Metalmanii!

Metalmania to jedno z najważniejszych wydarzeń dla fanów metalowej muzyki w Polsce. Tegoroczna edycja festiwalu na pewno nie zawiedzie swoich uczestników – jeden z najbardziej oczekiwanych występów to koncert Cradle of Filth, którego kolce trzyma legendarny i charyzmatyczny Dani Filth. Przedstawiamy kilka szczegółów na temat nadchodzącego występu, który był jednym z najbardziej oczekiwanych przez fanów festiwalu.

Cradle of Filth to ikona metalowej sceny na świecie. Zespół pojawił się na rynku muzycznym w 1991 roku w Wielkiej Brytanii jako założony przez jakże kontrowersyjnego frontmana – Dani’ego Filtha. Jako twórca niezwykle popularnego nurtu Gothic Black Metal, Cradle of Filth zgromadził wokół siebie rzesze oddanych fanów. W ciągu 30 lat swojej kariery zespół wydał XIII albumów studyjnych, za które zdobył różne nominacje i nagrody muzyczne.

Demoniczny Dani Filth to osoba, która budzi wiele kontrowersji, ale tego można by się też spodziewać po muzyce, którą wykonuje jego zespół. To dokładnie ten frontman, który chwytając mikrofon, daje z siebie wszystko na scenie. Dzięki swojemu niezwykłemu wizerunkowi, doskonałej technice growlu oraz niezapomnianym występom, uchodzi za jednego z najważniejszych reprezentantów metalowej kultury.

Na tegorocznej Metalmanii Dani Filth ma zamiar zaprezentować nowy materiał. Ostatni album Cradle of Filth pt. „Cryptoriana – The Seductiveness of Decay” ukazał się w 2017 roku, więc obecnie miłośnicy ich twórczości są ciekawi kolejnych kroków tego legendarnego zespołu. Na przygotowaniach do nowego albumu ekipa spędziła kilka ostatnich miesięcy, a owoce swojej pracy postanowiła przedstawić publiczności właśnie na Metalmanii 2022.

Uczestnicy festiwalu mogą więc gostować się nie tylko niezapomnianymi klasykami takimi jak „Nymphetamine”, „Her Ghost in the Fog”, „From the Cradle to Enslave” czy „Gilded Cunt”, ale również świeżym materiałem, kwiązany nieco tajemnicą. Nieoficjalnie mówi się już o podobieństwach i różnicach między nowymi kompozycjami a wcześniejszymi sukcesami zespołu, co tylko potęguje emocje na tym szczególnym koncercie.

Tegoroczna Metalmania odbędzie się od XX – XXIX lipca (dokładną datę można sprawdzić na oficjalnej stronie festiwalu), a występ Cradle of Filth na pewno będzie jednym z najbardziej wyjątkowych momentów tego wydarzenia. Nie przegap tego niezwykłego koncertu – w końcu niecodziennie ma się możliwość zobaczyć na żywo taką metalową legendę jak Dani Filth.