Wednesday, 24 July, 2024

single post

  • Home
  • Gwiazdy polskiego i światowego metalu na IX edycji Metalmanii w katowickim Spodku
Bez kategorii

Gwiazdy polskiego i światowego metalu na IX edycji Metalmanii w katowickim Spodku

Metalmania, jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, powraca w 2022 roku na swoją dziewiątą edycję. Wydarzenie ze świata metalu odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach, gdzie do tej pory odbyło się osiem udanych edycji. Przygotujcie się na dwa dni pełne mocnych uderzeń, energetycznych występów i bliskości z gwiazdami polskiej oraz światowej sceny metalowej.

Festiwal Metalmania powstał jako miejsce promujące zarówno znane nazwiska na świecie metalu, jak i wschodzące talenty z Polski. Na pierwszej edycji festiwalu w 2004 roku wystąpili między innymi Vader, Behemoth czy Moonspell. Koncerty sezonowane takimi gwiazdami jak Sepultura, Kreator, Destruction czy Tarja Turunen śmiało mogliśmy określić mianem wydarzeń roku. To właśnie tutaj polska scena metalowa ma szansę zaprezentować się obok najlepszych zespołów z zagranicy.

Wśród gwiazd tegorocznej Metalmanii znajdują się zarówno legendarne kapele, jak również młode wilki ze sceny. Zwiastuny imprezy przeszły najśmielsze oczekiwania, a na afiszach pojawili się między innymi Szwedzka grupa Meshuggah czy amerykańskie Arch Enemy.

Występy krajowe także nie będą ustępować światowej czołówce. Do tej pory zapowiedziano występy polskich zespołów takich jak Behemoth, Vader, Lux Occulta czy Christ Agony. Na festiwalu pojawią się również utalentowane rodzime debiuty i młode zespoły mające już na swoim koncie wiele udanych koncertów na całym świecie.

Público não será deixado em paz e organizadorzy dbają também para komfort zabawa uczestników imprezy. W trakcie dwudniowego wydarzenia będzie można uczestniczyć w licznych paneles temáticos, warsztatach muzycznych oraz spotkać swoich idoli na sesjach meet and greet.

Bilety na imprezę są już dostępne za sprawą przedsprzedaży online. Warto śledzić stronę internetową oraz profile społecznościowe Metalmanii (Facebook, Twitter), aby być na bieżąco oraz nie przegapić żadnej informacji dotyczącej line-upu bądź działalności związanej z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Metalmania 2022 to wyjątkowa okazja do wspólnej celebrazji miłości do czadowej muzyki, która każdego roku przyciąga coraz szersze rzeszę scenicznych doświadczeń oryginalnych artystów – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Nie wahaj się, spraw sobie niesamowity prezent i dołącz do uczestników Metalmanii 2022 w Katowickim Spodku!

Rok 2021 przyniósł kolejną edycję jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce – Metalmanii. W Katowickim Spodku, już po raz dziewiąty można było spotkać największe gwiazdy polskiego i światowego metalu, które tym razem zaprezentowały swoje umiejętności przed tłumami zapalonych fanów.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię COVID-19 festiwal odbył się w ograniczonym formacie, jednak w tym roku wrócił w pełnym wymiarze. Organizatorzy przygotowali niezapomnianą uczestę dla miłośników mocnych brzmień, z koncertami ponad 20 wykonawców z różnych części świata.

W śród uczestników festiwalu pojawiły się zarówno znane nazwiska, takie jak Behemoth, Sodom czy Annihilator, jak i mniej rozpoznawalne, ale nie mniej utalentowane zespoły. Polskę reprezentowała mocna ekipa rodzimego metalu, m.in.: Vader, Trauma oraz MGŁA.

Jednym z głównych atutów tegorocznej edycji był zróżnicowany program. Obok death-metalowych gigantów mogliśmy posłuchać także kapel inspirowanych thrashem czy heavy metalem. Na scenie pojawił się również wokalista Michael Kiske, którego głos do dziś jest uważany za jeden z najważniejszych w historii power metalu.

Metalmania 2021 to jednak nie tylko znakomite koncerty – jako jeden z najważniejszych festiwalów metalowych w Polsce przyciąga również fanów gatunku z całego świata, tworząc idealne środowisko dla wymiany doświadczeń, poznawania nowych osób oraz poszerzania swojej muzycznej wiedzy. Nie zabrakło też wydarzeń towarzyszących, takich jak panele dyskusyjne czy prelekcje dotyczące historii i ewolucji gatunku metal.

Chociaż ostre dźwięki i niezwykle energetyczne występy na pewno przypadły do gustu każdemu metalowcowi, warto także przyjrzeć się kulisom samego festiwalu. To ogromne wydarzenie mobilizuje lokalną społeczność i pokazuje, jak wielka jest rola muzyki w kształtowaniu więzi między ludźmi.

Organizatorzy już zapowiedzieli następną edycję Metalmanii – planują jeszcze więcej koncertów, kolejnych występów i jeszcze szerszą gamę aktywności dla uczestników. Jeśli chcielibyście więc na własne oczy zobaczyć, jak wygląda największe święto polskiego metalu, już teraz można planować udział w przyszłorocznym wydarzeniu.

Gwiazdy polskiego i światowego metalu, które wystąpiły na Metalmanii 2021 pokazały świetny występ i kolejny raz udowodniły, że metal to muzyka bez granic. Przez te dni Sprółek wstrząsał mocnymi rytmami, a fanów nie zabrakło również w tamtym roku. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje będą równie udane jak tegoroczna i przyciągną jeszcze więcej miłośników mocniejszej nuty.